مکانیک خودرو
قالب وبلاگ

ABS  (anti lock brake )
سیستم ضد قفل ترمز: این سیستم معمولاً به‌صورت الکترونیکی کنترل شده و در زمان ترمزگیری ابتدا قفل شدن چرخ را حس کرده و فشار هیدرولیک را در چرخ‌هایی که در حال لیز خوردن هستند کاهش می‌دهد.

Air bag
کیسه هوا: کیسه‌ای با قابلیت باد شدن که در محل‌هایی از اتاق خودرو جاسازی شده ( از جمله داخل فرمان و داشبورد روبه‌روی سرنشین جلو) و در زمان برخورد وسیله نقلیه به جسمی محکم سریعاً خارج شده و پر از باد می‌شود تا از برخورد راننده یا سرنشین با شیشه جلو و فرمان ممانعت کند.

AIR cleaner


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۱۸ ] [ ۱٠:٥۳ ‎ب.ظ ] [ گل میر خزاعی ] [ نظرات () ]

AIR cleaner
صافی هوا:محفظه‌ای فلزی یا پلاستیکی حاوی المنتی فیلتر کننده است که وظیفه آن گرفتن گرد و غبار و آشغال‌ها از هوای ورودی به موتور می‌باشد

AIR Filter element
فیلتر هوا: فیلتر موجود در صافی هوا که غالباً از نوعی کاغذ پلیسه خورده ساخته می‌شود و در دوره‌های زمانی معین باید تعویض شود.ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۱۸ ] [ ۱٠:٥۱ ‎ب.ظ ] [ گل میر خزاعی ] [ نظرات () ]
در اولین سالهای تولید اتومبیل و تولید این ساخته دست بشر تا به امروز شاهد پیشرفتهای زیادی در این صنعت بوده ایم که یکی از بنیادی ترین صنعتهای قرن حاضر و جزو صنایع مادر میباشد.
در این بین مقوله الکتریک خودرو تا حدودی از قافله پیشرفت عقب افتاد چون در زمانهای اولیه بیشتر توجه خودرو سازان بر روی ططراحی موتور شاسی فرم اتاق و …بود، همچنین استفاده وسیع از وسایل الکترونیکی تا به این حد که امروزه در خودروها کاربرد دارد مورد توجه نبود. اما با توجه به مسائل بالا و افزایش قیمت قطعات مصرفی دستمزد بالا سعی بر کاهش هزینه و بالا بردن کیفیت خودرو خودرو سازان رو به یکی از موارد موجود که همان لزوم ساده کردن سیم کشی موجود خودرو و ارتقا این سیستم برای به کارگیری منابع مصرف کننده در خودرو معطوف کرد.

ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۸ ] [ ٩:۳٤ ‎ب.ظ ] [ گل میر خزاعی ] [ نظرات () ]

طراحی بدنه : طراحی بدنه سمند بر اساس پلت فرم مشترک پژو ۴۰۵ در شرکت طراحی فرست اتوموتیو که یک شرکت طراحی انگلیسی است صورت گرفته‌ ، همچنین تغییراتی در طراحی اصلی آن توسط مهندسین ایرانی و اروپائی انجام گرفته . تندر ۹۰ طرحی از یک شرکت طراحی رومانیائی در آواخر ده ۹۰ میلادی می باشد که ظاهر آن تندر ۹۰ را در دسته خودرو های اقتصادی و برای در آمد متوسط معرفی می کند امتیاز این بخش را نمی توان برای هیچ یک در نظر گرفت و هر دو خودرو تقریبا در یک سطح از زیبائی در طراحی بدنه قرار دارند .


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۸ ] [ ٩:٢۱ ‎ب.ظ ] [ گل میر خزاعی ] [ نظرات () ]

 

 

یک جوان سبزواری موفق به طراحی و ساخت لاستیک ضد گلوله شد.

 

ساخت لاستیک ضد گلوله توسط یک ایرانی 

 

 

 

 


ادامه مطلب
[ ۱۳٩۱/۱/۸ ] [ ۸:٥٢ ‎ب.ظ ] [ گل میر خزاعی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

پروردگارا به ما آرامشی عطا فرما تا بپذیریم آنچه را نمی توانیم تغییر دهیم . دلیری عنایت کن تا تغییر دهیم آنچه را که می توانیم تغییر دهیم . بینشی ده تا تفاوت این دو را بدانیم . ما را فهمی بخش تا متوقع نباشیم که دنیا و مردم آن مطابق میل ما رفتار کنند .
نويسندگان
لینک دوستان


انواع کد های جدید جاوا تغییر شکل موس